O pojemnikach

Znakowanie - wyróżnij się

METODA SITODRUKU
Oferujemy znakowanie metodą sitodruku na każdym pojemniku. Sitodruk to jednokolorowe nadruki nanoszone specjalną farbą. Istnieje możliwość naniesienia logo klienta, dzięki czemu pojemnik można łatwo zidentyfikować. Oznaczenia sitodrukiem są wykonywane w jednym kolorze, zazwyczaj czarnym lub białym.
 
GRAWEROWANIE
W BPLAST oferujemy również wygrawerowane oznaczenia na naszych produktach aby zapewnić indywidualną identyfikację pojemnika. Grawerowane oznaczenia są trwałe i niemożliwe bezśladowo do usunięcia. Możliwe oznaczenia to numer seryjny, nazwa firmy lub przeznaczenia np. KAT.3
 
ZNAKOWANIE W FORMIE
Dla najbardziej wymagających klientów, oferujemy również wielobarwne oznaczenia graficzne dla pojemników izolowanych. Znakowanie w formie jest wizualnym sposobem identyfikacji klienta za pomocą logo firmy lub dowolnej innej grafiki. Technologia może być również wykorzystywana w celach marketingowych lub w celu wzmocnienia marki. Ta wyjątkowa metoda znakowania może być również wykorzystana do przedstawienia wytycznych użytkownika lub innych komunikatów, które należy przedstawić w celu konkretnego zastosowania produktu.
20171127_091448 (zmniejszone).jpg

znakowanie.jpg
 
 

 
kolorowe bez tła (zmniejszone) (1).png

Indywidualna kolorystyka

Kolor wiodący opakowań w Twojej firmie to czerwony, zielony, a może żółty? To absolutnie nie jest dla nas problem. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać każdy kolor indywidualny pojemnika już od 1 sztuki!

 

Kolorystyka wg systemu HACCP

Jednym z elementów wspomagających zachowanie najwyższej czystości i higieniczny w zakładzie produkcyjnym jest zapobieganie krzyżowaniu się dróg "czystych" i "brudnych" pojemników. Temu służy stosowanie odpowiedniej kolorystyki opakowań transportowo-magazynowych wg której zdefiniowano 6 kolorów, które dotyczą zarówno pojemników izolowanych jaki i innych opakowań i akcesoriów w zakładach przetwórczych.
 
 • Czerwony - przeznaczony do surowego mięsa
 • Niebieski - przeznaczony do surowych ryb, owoców morza
 • Zielony - przeznaczony do warzyw i owoców
 • Żółty - przeznaczony do drobiu surowego
 • Brązowy - przeznaczony do mięsa gotowanego i wędlin
 • Biały - przeznaczony do nabiału i pieczywa
 
 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas układania pojemników izolowanych w stos upewnij się że:
 
 • wszystkie pojemniki nie mają uszkodzeń uchwytów narożnikowych, ścian oraz stóp i płóz
 • miejsce, na którym ustawiasz pojemniki, ma równą i stabilną powierzchnię
 • sztapel ustawiony z pojemników stoi prosto i nie przechyla się z powodu nierównej powierzchni podłogi lub niewłaściwego układania
 • pojemniki stoją prosto jeden na drugim i siedzą na sobie równo i prosto

Zawsze przestrzegaj tych zasad!

 • nigdy nie podnoś pojemników na hakach, jeśli ich górne narożniki są uszkodzone lub zostały wcześniej naprawione
 • zawsze zachowuj bezpieczną odległość od przenoszonych bądź przewożonych
  w stosie pojemników
 • używaj odzieży ochronnej odzieży ochronnej BHP
 • transportując pojemniki w stosie wózkiem widłowym, zawsze rób to ostrożnie chwytając pojemnik po dłuższej stronie. Płozy, zapewnią  dodatkową stabilność podczas jazdy na dłuższych dystansach oraz nierównej powierzchni
 • upewnij się, że nachylenie podłogi nie wpływa na stabilność wysokich stosów
 • zawsze regularnie naprawiaj lekko uszkodzone pojemniki, a  zużyte lub mocno uszkodzone uszkodzone wycofaj z obiegu.
 
 

 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Zachowanie czystości pojemników izolowanych to niezwykle istotny aspekt ich użytkowania. Czysty pojemniki świadczy o jego właścicielu i szacunku do klienta. Regularne czyszczenie znacznie wydłuża żywotność pojemników. Naprawy są znacznie zmniejszone, a jakość usług transportowych zawsze pozostaje na najwyższym poziomie. Ponadto regularne, profesjonalne czyszczenie oszczędza czas i pieniądze. Przyczynia się to do zadowolenia klientów i prowadzi do długoterminowej satysfakcji klientów.
 
Zapamiętaj:
 
 • umyj zawsze pojemniki izolowane po ich użyciu
 • widząc uszkodzenia pamiętaj, aby dalej ich nie używać tylko przekazać
  je do naprawy
 • używaj pojemników zgodnie z przeznaczeniem, tylko do produktów spożywczych

Jeżeli rozumiesz, że czystość pojemników izolowanych świadczy o Twoim profesjonalizmie i jakości transportowanych towarów w oczach klientów to jesteś o krok do przodu przed konkurencją. W BPLAST pomożemy Ci umyć pojemniki w sposób profesjonalny. Przy codziennym dużym wolumenie możliwe jest również utworzenie stałego punktu mycia, poprzez zainstalowanie myjki do pojemników firmy BOXMECH na wskazanym obszarze co zdecydowanie pomoże obniżyć koszty logistyki. Na życzenie zajmiemy się także kwestią logistyczną. Skontaktuj się z nami. Opracujemy dla Ciebie odpowiednią koncepcję czyszczenia.

 

Gwarancja żywotności

Dzięki monolitycznej konstrukcji pojemniki izolowane BPLAST są łatwe i w naprawie. Regularne naprawa znacznie wydłuża żywotność pojemników a jakość usług transportowych zawsze pozostaje na najwyższym poziomie. Ponadto regularna, profesjonalna naprawa oszczędza czas i pieniądze. W BPLAST pomożemy Ci naprawić pojemniki w sposób profesjonalny. Przy codziennym dużym wolumenie możliwe jest również utworzenie stałego punktu napraw, poprzez pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu oraz przeszkolenie pracowników co zdecydowanie pomoże obniżyć koszty logistyki. Na życzenie zajmiemy się także kwestią logistyczną. 


Pojemniki izolowane BPLAST są łatwe w obsłudze. Mogą być obsługiwane za pomocą standardowego wózka paletowego, jak również obracane o 180° wózkiem widłowym. Mogą one także bezpiecznie pracować przy pełnym obciążeniu na wywrotnicach. Te same modele mogą być ze sobą sztaplowane.tub_forklift.jpg Podnoszenie i obracanie:
Kontenery wyprodukowane są na podstawie palet zgodne z ogólnie przyjętymi normami i umożliwiają czterokierunkowy dostęp za pomocą ręcznego wózka paletowego i wózka widłowego. Wszystkie pojemniki mają bezpieczne uchwyty, które umożliwiają ich podnoszenie przy pełnym załadowaniu i ułatwiają przemieszczanie pustych pojemników.
 

kolorowe2.jpg Układanie w stos, z pokrywkami lub bez:
Wszystkie pojemniki BPLAST tego samego, oraz większość pojemników izolowanych od pozostałych producentów typu sztaplują się razem się razem.
Rozmiary 400-1, 600 i 630-1 sztaplują się.
Rozmiary 460-1, 660-1, 660-2, 660-3 sztaplują się.
 

IMG_9092.jpg Układanie:
Pojemniki izolowane można sztaplować, układać w stosie w pełni załadowane. Umiarkowana liczba ustawionych w stos pojemników, dobra pielęgnacja i regularna konserwacja sprawiają, że pojemniki są znacznie dłuższe. Pojemniki z izolacją PE są mocniejsze niż pojemniki PUR i dlatego można je ustawiać w stosach wyżej. Maksymalna wysokość stosu jest różna dla różnych typów pojemników i ciężaru ich zawartości. Niemniej jednak należy zawsze pamiętać, że ryzyko nieszczęścia wzrasta, gdy układa się je wyżej. Należy pamiętać, że ryzyko uszkodzenia pojemnika na spodzie stosu zwiększa się wprost proporcjonalnie do liczby pojemników w stosie. Dlatego ważne jest stawianie stosów na różnym podłożu oraz z równo rozłożonym ciężarem. Konieczne jest także, aby pojemniki w trakcie sztaplowania stały dokładnie jeden w drugim. W przeciwnym razie cały stos może się przewrócić, co może spowodować obrażenia u osób w pobliżu. Chociaż nie ma uniwersalnej zasady określającej, ile pojemników można ułożyć w stosy, zawsze należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak ciężar zawartości oraz wiek i stan pojemników w każdym indywidualnym przypadku, i zawsze należy zachować najwyższą ostrożność podczas układania pojemników . Kiedy pojemniki izolowane są układane jeden pojemnik w dwóch (czapka) i ładowane na ciężarówkę lub inny transport, powinny być przenoszone tylko przez wózek widłowy lub podobne urządzenie. Nie zaleca się zrzucania kontenerów z ciężarówki, upuszczania ich z pojazdu transportowego lub zrzucania z dowolnej wysokości (1 metr lub więcej), jak na przykład wózek widłowy. Wówczas bardzo prawdopodobne jest, że uchwyty plastikowego pojemnika luzem znajdującego się wewnątrz kanapki uszkodzą wnętrze dolnego plastikowego pojemnika luzem. Niebezpieczeństwo uszkodzenia wzrasta dramatycznie, gdy temperatura spadnie poniżej 0°C.
 

_DSC3783.JPG Zamrażanie – praca w mroźniach:
Nie zaleca się użytku pojemników izolowanych w celu mrożenia ich zawartości ze względu na możliwość uszkodzeń konstrukcyjnych.
Wrzucanie zamrożonego towaru do pojemników izolowanych jest zabronione, wszelkie uszkodzenia spowodowane ostrymi krawędziami lub/i wagą zamrożonych elementów nie będą objęte gwarancją.
 

izolowane 1.jpg Odporność chemiczna:
Polietylen jest odporny na większość słabych kwasów i zasad, a także na inne popularne substancje. Bardziej szczegółowe specyfikacje dotyczące ich tolerancji chemicznej można uzyskać
od producenta.
© BPLAST.